Ажурирати Датум: 21 Септембар 2024
Anonim
Simone Biles je zvanično najveća gimnastičarka na svetu - Начин Живота

Садржај

Simon Bajls je sinoć ušla u istoriju kada je osvojila zlato u pojedinačnom višebojskom gimnastičkom takmičenju, postavši prva žena u dve decenije koja je održala oba svetskog šampionata и Olimpijske titule u višeboju. Она је такође прва гимнастичарка која је освојила три светска првенства заредом. I ne samo da je Biles osvojila zlatnu medalju, već je pobedila saigračicu Aly Raisman sa 2,1 poen – zaista zapanjujuću razliku. (Раније је највећа победничка разлика у вишебоју била 0,6 Настиа Лиукин 2008. године. А када је Габби Доублас освојила злато у Лондону то је било само 0,259 бодова.) Њена победа такође помаже да се учврсти статус САД-а у гимнастици svet: Sada smo prva nacija koja ima četiri uzastopna pobednika Olimpijskih igara u višeboju.

Nije ni čudo što je sada nazivaju najboljom gimnastičarkom svih vremena.

Uprkos tome što su pobedili Raismana, njihov BFF status izgleda očigledno u taktu. „Ulazim u [višeboj] znajući da će [Biles pobediti]“, rekao je Rajsman za USA Today pre događaja u četvrtak. "Samo zato što ona pobeđuje na svakom takmičenju." Rajsman je delovala ushićeno samo što je kući odnela srebro nakon što je propustila bronzanu medalju u višebojskom takmičenju 2012. godine, objavila je na Instagramu njenu fotografiju na podijumu sa natpisom „OTKUPLJENA BEBA. To je sve“.

I dok su mediji već pokušali da iskoriste smešne etikete za Biles kao što je 'gimnastička verzija' Majkla Felpsa (pošto su potkopali druge sportistkinje), ona to jednostavno nema. "Нисам следећи Усаин Болт или Мицхаел Пхелпс. Ја сам прва Симоне Билес", рекла је у интервјуу. Али не само да је страшно невероватна, већ је и заиста скромна: "За мене сам иста Симоне. Сада имам само две олимпијске златне медаље. Осећам се као да сам вечерас обавила свој посао." Da devojko, rekli bismo da si to uradila i onda malo.